Bizimle iletişime geçin

Sorularınız mı var? Size memnuniyetle cevap verelim.

Destek Alın

İletişim Formu

  Sıkça Sorulan Sorular

  Rezervasyon sistemi nasıl çalışıyor?

  Rezervasyon isteklerinizi web sitemizden yapabilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra belirttiğiniz tarihlerdeki uygunluk ve fiyat durumuna göre size geri 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız. Uygunuk onaylandıktan sonra size bir rezervasyon sayfası gönderip rezervasyon talebinizi ödeme alarak konfirme edeceğiz. Rezervasyon değişikliği ya da iade hakkında bilgileri bu sayfada ve çok sorulan sorular sayfamızda bulabilirsiniz. 

  Eğer fiyat ile ilgili sorularınız varsa rezervasyon öncesi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ödemeyi sadece rezervasyon isteğiniz onaylandıktan sonra yapacaksınız. Eğer ödeme sonrası bizim tarafımızdan bir sıkıntı yaşanırsa 24 saat içerisinde paranızı iade edeceğiz.   

  Rezervasyon taleplerinize 24 saat içerisinde geri dönüyoruz. Seyahat ortaklarımızdan geri dönüş alır almaz sizinle iletişime geçip seyahat detayları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Rezervasyon taleplerinizi en erken 1 hafta sonrasına kadar gerçekleştirebilirsiniz. 

  Rezervasyonumu değiştirebilir miyim?

  Belirli şartlar altında rezervasyonunuzu değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz şartlardan biri sebebiyle değişiklik yapmak istiyorsunuz info@wanderlabtravel.com’a yazabilir yada 05334993047 üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen dikkat ediniz: sadece rezervasyon sahibi değişiklik talep edebilir.

  Hangi şartlar altında rezervasyonumu değiştirebilirim?

  Bazı durumlarda rezervasyon yaptınız halde seyahati gerçekleştirmeniz mümkün olmayabilir. Bu durumda rezervasyonu iptal edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Bazı durumlarda değişiklik için çok geç olabilir. Bazı durumlarda ise ödeme yapmanız gerekebilir. Rezervasyon değişikliklerinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

  - Seyahat tarihinden 42 gün öncesine kadar: Toplam bedelin 15%’i tarafımıza geri ödenir

  - Seyahat tarihinden 42 - 21 gün öncesine kadar: Toplam bedelin  30%’u tarafımıza geri ödenir

  - Seyahat tarihinden 21 - 14 gün öncesine kadar: Toplam bedelin  50%’si tarafımıza geri ödenir

  - Seyahat tarihinden 14 - 5 gün öncesine kadar: Toplam bedelin  75%’i tarafımıza geri ödenir

  - Seyahat tarihinden 5 gün öncesine kadar:  Toplam bedelin 90%’ı tarafımıza geri ödenir 

  Eğer seyahat iptal sigortası temin ettiyseniz, bu masrafların sigorta şirketince karşılanma olasılığı vardır. Bunun için sigorta şirketinizle iletişime geçin.

  Rezervasyon yaptığım seyahatin ödemesini nasıl yapacağım?

  Ödemeler banka transferi ile rezervasyon sonrası paylaşacağımız IBAN numaraı hesabımıza yapılabilir. Alternatif olarak rezervasyon link’imizden kredi kartı ya da banka kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

  Sadece 1 kişi için rezervasyon yapabilir miyim?

  Evet yapabilirsiniz, ancak daha yüksek fiyatlar uygulanabilir. Web sitemizdeki bütün fiyatlar iki kişilik oda fiyatlarıdır.

  Wander Lab vize desteği sağlar mı?

  Vize konusunda özel bir destek sağlamıyoruz. Vize ve gümrük geçişleri ile ilgili dökümanlardan siz sorumlusunuz. Gideceğinizi ülkenin konsolosluğu veya gümrük kapısı ile seyahat öncesi gerekli evrakları kontrol ediniz. Vize süreçlerinde de bir değişiklik olması durumunda doğru evrakları takip ettiğinizden emin olunuz.

  Kiralık arabanızı nereden teslim alıp nereye bırakacaksınız?

  Rotalarımızın büyük bir çoğunluğunda araba teslim işlemleri havaalanında yapılacaktır. Bazı durumlarda araba acentasına havaalanından (ücretsiz) araba ile ulaşılabilir. Seyahat sonunda arabayı teslim aldığınız yere bırakacaksınız. Eğer arabayı daha geç teslim ederseniz ektsra ücret talep edilebilir.

  Kredi kartına ihtiyacım var mı?

  Evet, özellikle araba kiralama için mutlaka kredi kartına ihtiyacınız var. Arabanın ana sürücüsünün kredi kartı kiralama işlemini tamamlamak için mutlaka gerekiyor.  Arabayı hasarlı getirmeniz, benzin dolu aldıysanız boş getirmeniz ya da başka hasarların depozitosu olarak kredi kartı bilgilerinize ihtiyaç duyuluyor. Araba kiralama süreciniz bitene kadar da kredi kartınızdan depozite bloke ediliyor. 

  LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ: Kredi kartı olmadan araba kiralamanız mümkün değildir!

  Araba kira kontratına neler dahil?

  Renault Clio, Opel Astra ya da Ford Focuz gibi orta büyüklükte bir araba fiyatlarımıza dahildir. Temel sigortalar ve vergiler bu kontrata dahildir. Rezervasyon yapıtğınızda araba teslimi ile ilgili detaylı bir bilgilendirme dökümanını da ayrıca göndereceğiz. Ekstra bir ücret ödeyerek dilerseniz arabanızı daha üst bir model ile değiştirebilirsiniz. Benzin masrafları size aittir. 

  Hemen her zaman araba kiralamak için 21-23 yaş arası olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ehliyetinizi 1 yıldan uzun bir süredir almış olmanız istenir. 

  The Collision Damage Waiver (damage to the rental car) does not cover all financial damage caused by an accident. There is usually a deductible, the height of which varies per destination. The deductible can in many cases be redeemed locally at the car rental company. 

  Wander Lab ile sadece bir sürücü ile araba kiralayabilirsiniz. Ana sürücünün bilgileri ile adınıza rezervasyon yapacağız. Eğer dilerseniz arabayı teslim alırken yedek sürücü isteğinizi belirtebilirsiniz. Bazı durumlarda yedek sürücü için ekstra bir ücret ödemeniz gerekebilir. 

  LÜTFEN DİKKAT: birçok rotada çipli ehliyete sahip olmanız gereklidir.

  Seyahat dökümanlarımı ne zaman alabilirim?

  Seyahatinizden 1 hafta önce bütün dökümanları size göndereceğiz. Seyahatinizin türüne göre bu dökümanlar farklılık gösterebilir. Seyahat dökümanlarını sadece tüm rezervasyon miktarını ödedikten sonra alabilirsiniz. 

  Wander Lab seyahat sigortası veya iptal sigortası temin ediyor mu?

  Hayır, Wander Lab bu servisleri sağlamaz. Size tavsiyemiz seyahat sağlık sigortanız ve sağlık sigortanız tam olarak yola çıkmanız. Rotanıza göre sigortanızın neleri kapsadığını kontrol etmenizi de tavsiye ederiz.

  Otele saat kaçta giriş ve çıkış yapabilirim?

  Çoğunlukla otel girişleri 14.00-16.00 arasında gerçekleşir. Eğer otele 18.00’den sonra giriş yapacaksanız oteli bilgilendirmenizi tavsiye ederiz

  On the last day of your stay you must vacate the room in some hotels by 10am, in others by 11am or noon. You can request the exact time at the reception. If you wish to use your room longer on the day of departure, you can request this at the reception. Usually, you can keep your room until a later agreed time for a small surcharge (depending on availability).

  Otel rezervasyonuna yemekler dahil mi?

  Otel rezervasyonlarında sadece kahvaltı dahildir.

  Otelde park yeri mevcut mu?

  Elimizden geldiğince otopark imkanı olan otelleri organize ediyoruz. Bazı istisnai durumlarda ücretsiz park yeri ya da yakın bir alanda park imkanı olmayabilir. Bu durumda sizi bilgilendireceğiz.  

  When do I know the exact flight times?

  When the booking is confirmed and paid, we will send you travel documents including the flight times.

  How much baggage can I take and do I have to pay for it?

  Many airlines nowadays charge extra costs for taking check-in baggage.

  Hand luggage is included by default in Wander Lab’s tours. In some cases check-in baggage is included in the ticket price as well. If not, we do give you the option to add this for an additional fee.

  Can I check in online and reserve my seats for the flights?

  Yes you can in most cases. When we send you the travel documents, we will also send you information about the flights.

  Which additional costs should I expect on-site?
  • Costs for lunches, dinners, beverages, etc.
  • Entrance fees to tourist attractions
  • Toll (if applicable)
  • Gasoline
  • Tips
  • In some cases tourist tax needs to be paid on-site
  Where can I go if I have a complaint?

  If your complaint is not satisfactorily resolved on the spot, for example by the hotel or car rental agency, you can contact us by phone or email. On telephone number +90 5334993047 we are available for you 24/7 to offer you help so that you can enjoy your holiday undisturbed.

  Wander Lab bir Karum Turizm kuruluşudur. 

  TURSAB